• Życzenia Świąteczno - Noworoczne

• Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą wyjątkowym czasem, spędzonym w rodzinnym gronie.
            Niech niosą ze sobą wiele radości, spokoju i szczęścia oraz wytchnienia od codzinnych obowiązków.
            Niechaj Nowy Rok przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.

Życzenia przesyła całe Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Przedszkola

• Wigilijny obiad

• Świąteczny nastrój na dobre zagościł w chorzowskim przedszkolu. W czwartek 22 grudnia we wszystkich grupach odbyły się spotkania wigilijne.

Przygotowania do nich rozpoczęły się już wcześniej od poznawania tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych, wspólnego ubierania choinki, wykonywania dekoracji i ozdób. W dzień Wigilii w przedszkolnych salach zapanowała ciepła, rodzinna atmosfera. Opłatek, życzenia i wspólne kolędowanie wpłynęły na uroczysty, świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności.

• Wizyta świętego Mikołaja

• "Ruszają sanie,
            mkną ponad drzewa,
            święty Mikołaj
            wesoło śpiewa.
            A z sań ku ziemi,
            w szalonym biegu,
            prezenty lecą,
            jak płatki śniegu."

Dnia 6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - święty Mikołaj. Pomimo braku śniegu  przybył do przedszkola. Dzieci cierpliwie czekały na jego wizytę. Każda z grup przygotowała krótki wystep artystyczny - wiersze, piosenkę lub taniec. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.

Cieszymy się, że Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku!

• Dzień Górnika

• Dnia 02.12.22r. mieliśmy przyjemność gościć w przedszkolu górnika. Górnik opowiedział dzieciom o swoim zawodzie oraz stroju galowym. Każda z grupy zaprezentowała krótki występ artystyczny z okazji zbliżającej się Barbórki. Piosenki, wiersze i tańce dedykowane były wszystkim górnikom wykonującym ten niebezpieczny zawód.

• Warsztaty andrzejowe w Szkole Podstawowej nr 2

• Tropiciele i Zuchy odwiedziły pobliską Szkołę Podstawową nr 2 w Chorzowie. Nauczyciele oraz uczniowie zorganizowali dla dzieci mnóstwo atrakcji: zajęcia gimnastyczne, eksperymenty oraz zajęcia z użyciem sprzętu multimedialnego. Dzieci zapoznały się z wyglądem szkoły oraz jej pracownikami.