• Dzień wspomnień i zadumy

• Krasnoludki, Smerfy, Biedronki, Zuchy i Tropiciele zapalili znicz na pobliskich pomnikach i grobach, jednocześnie wykonując zadanie z projektu "Z kulturą mi do twarzy". Krasnoludki oraz Smerfy postawiły znicz przy przedszkolnym Pomniku Bojowników o Wolność Śląska; Biedronki zapaliły znicz pod Pomnikiem Bojowników o Wolność Śląska oraz pod Pomnikiem Bohaterów Harcerzy Śląska natomiast Zuchy i Tropiciele zapalili znicz pod Pomnikiem Bohaterów Harcerzy Śląska oraz na grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie.

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU!

• Z ogromną przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny "Jesienne stroiki" został rozstrzygnięty. Dostarczyliście Państwo dużo pięknych, kolorowych i niepowtarzalnych prac, które były wykonane z dużym zaangażowaniem ze strony rodziców jak i samych dzieci.

Wybór zwycięzców nie był łatwy, ale z pomocą całego personelu udało się! Poniżej przedstawiamy zwycięzców:

I miejsce - Maja G. z Krasnoludków;

II miejsce - Piotr S. i Milena L. z Tropicieli;

III miejsce - Kajetan K. ze Smerfów, Adam P. z Tropicieli, Dawid N. z Zuchów, Michalina M. z Biedronek;

Wyróżnienie - Martyna W. z Biedronek, Adrianna W. z Żabek.

Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje!

• Informacja!

• Drodzy rodzice!

Od dnia 24.10 aktywny będzie wyłącznie nowy adres internetowy naszego przedszkola:
            p6@chorzow.eu

Z Dyrektorem przedszkola można kontaktować się bezpośrednio na adres:
            p6_dyrektor@chorzow.eu

• Code Week 2022

• W ramach Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować grupa Biedronki uczestniczyła w Międzynarodowej Inicjatywie Code Week 2022, której celem jest pokazanie kodowania od najlepszej strony.

• Zawody pływackie

• Dnia 11.10 trójka przedszkolaków z grupy Zuchów wzięła udział w zawodach pływackich organizowanych na terenie Szkoły Podstawowej nr 21 w Chorzowie. Arek, Dorotka i Szymon przepłynęli 12,5m stylem dowolnym zdobywając II miejsce! Serdecznie gratulujemy!!

• Przedstawienie pt. "O dwóch siostrach"

• Dnia 04.10 do naszego przedszkola przyjechał Teatr Bajkowe Skarbiki Śląska ze spektaklem pt. "O dwóch siostrach" z elementami gwary ślaskiej. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem śledziły losy dwóch sióstr i bardzo szybko zorientowały się, jakie zachowania są właściwe i warte pochwały, a jakie dalekie od ideału.

• Konkurs "Jesienne stroiki"

• Zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym organizowanym w naszym przedszkolu.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs adresowany jest do dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 6 oraz ich rodziców.

2. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastyczno-przestrzennej z darów jesieni.

3.Celem konkursu jest:

• rozbudzanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi;
            • utrwalanie piękna oraz oznak charakterystycznych dla polskiej jesieni;
            • rozwijanie zdolności manualnych.

4. Technika: dowolna

Wielkość: maksymalny format A4

5. Forma pracy: przestrzenna

Do pracy należy dołączyć metryczkę z informacją: Imię i nazwisko dziecka, grupa.

6. Prace należy dostarczyć do Przedszkola w terminie: 03.10 – 17.10.2022r.

7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi: 24.10.2022r.

8. Kryterium oceny:

• zaangażowanie dzieci;
            • nawiązanie do jesieni;
            • wykorzystane techniki plastyczne;
            • wykorzystanie materiałów naturalnych;
            • estetyka wykonania pracy.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!!!!

• Wycieczka do Dzidzi Wioski

• Dnia 30.09.22r. Smerfy, Biedronki, Zuchy i Tropiciele wyruszyli do miejscowości Wilcza, do Dzidzi Wioski. Podczas tego czasu dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat zawodu leśnika oraz zachowania w lesie. Dzieci z zaciekawieniem patrzyły na przysmaki, które można wykonać z ziemniaków. Na koniec każdy zjadł pieczonego ziemniaka z ogniska. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła przedszkolakom w aktywnym spędzeniu dnia oraz nie zmyła uśmiechu z ich twarzy.