• Życzenia Świąteczno - Noworoczne

• Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,

Każdy dom i każdego z nas,

Niechaj Piękne Bożonarodzeniowe Święta

Niosą wszystkim betlejemski blask.

Cudownych, prawdziwie rodzinnych Świąt

opromienionych blaskiem betlejemskiej gwiazdy

oraz spełnienia marzeń i nadziei,

jakie niesie nadchodzący Nowy 2024 Rok.

Życzenia przesyła Grono Pedagogiczne

oraz wszyscy Pracownicy Przedszkola.

• Jasełka w grupie Tropiciele i Zuchy

• 15 i 19 grudnia w grupach Tropiciele i Zuchy odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków. Przedstawienia były wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, dekoracje oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

• Zajęcia otwarte dla rodziców

• Zajęcia  otwarte  dla  rodziców to  jedna  z  form  współpracy  przedszkola  z rodzicami, w czasie której mają oni okazję  zapoznać  się między innymi ze sposobami pracy dydaktyczno - wychowawczej oraz przekonać się, jak wiele ich pociechy już potrafią zrobić. Dzieci z niecierpliwością oczekują wizyty rodziców. Zajęcia otwarte w naszym przedszkolu odbyły się w grupach: Żabki, Krasnoludki, Smerfy i Biedronki.

Podczas zajęć każdy przedszkolak starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków rodzice licznie przybyli do przedszkola, by towarzyszyć w tych dniach swoim pociechom. Rodzice mieli możliwość obserwowania swoich dzieci podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Przedszkolacy chętnie i aktywnie uczestniczyli w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział na zajęciach otwartych!

• Akademia Zdrowego Uśmiechu

• Dnia 11.12 mieliśmy przyjemność gościć higienistki stomatologiczne i Dinusia realizujące prelekcje dotyczące profilaktyki i higieny jamy ustnej. Dzięki paniom, które odwiedziły nasze przedszkole w ramach Akademii Zdrowego Uśmiechu, w dzieci wstąpił nowy zapał do tego, by prawidłowo szorować zęby, jeść zdrowo i pić dużo wody. Dziękujemy także za przegląd naszych ząbków i fluoryzację,

• Spotkanie z Mikołajem

• Dnia 06 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość Święty Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Powitaliśmy  św. Mikołaja wierszykami  i piosenkami. Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że  Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

• Zaproszenie

• Serdecznie zapraszamy rodziców poszczególnych grup na zajęcia otwarte                lub jasełka:

• Żabki 14.12 godz.9.30 Świąteczne zajęcia otwarte
            • Krasnale 19.12 godz.10.30 Świąteczne zajęcia otwarte
            • Biedronki 15.12 godz. 9.30 Świąteczne zajęcia dotwarte
            • Zuchy 15.12 godz. 16.30 Jasełka dla rodziców
            • Tropiciele 19.12 godz. 16.30 Jasełka dla rodziców
          • Zawody pływackie

• Dzieci z grupy Zuchy wzięły udział w zawodach pływackich w Szkole Podstawowej nr 21. Amelka i Tomasz zdobyli 3 miejsce.

Serdecznie gratulujemy !