• Dzień Dinozaura

• 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Tego dnia rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę. Oglądaliśmy książeczki, albumy, plansze oraz przyniesione przez dzieci figurki dinozaurów. Nie zabrakło także zabaw ruchowych, zabawy w paleontologa oraz prac plastycznych.

• Rodzinny konkurs „Wianek Pani Wiosny”

• W związku ze zbliżającą się radosną porą roku, ogłaszamy przedszkolny konkurs.
            Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w konkursie plastycznym.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie wianka Pani Wiosny.

Cel konkursu:

• Rozwijanie dziecięcej ekspresji artystycznej poprzez działania plastyczne i techniczne.
            • Propagowanie wiedzy o tematyce wiosennej.
            • Uwrażliwienie dzieci na piękno nadchodzącej pory roku.
            • Wzmacnianie więzi emocjonalnej pomiędzy dziećmi a rodzicami.

Zasady konkursu:

• Forma wianka: przestrzenna, o średnicy minimum 20 cm.
            • Technika wykonania pracy: dowolna.
            • Praca może być wykonana z dowolnych materiałów, w tym materiałów przyrodniczych.
            • Do pracy należy dołączyć metryczkę z informacją: Imię i nazwisko dziecka, grupa.
            • Prace należy dostarczyć do Przedszkola w terminie: 27.02- 12.03.2024r.
            • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi:19.03.2024r.

Kryterium oceny:

• Zgodność z temat.
            • Nawiązanie do nadchodzącej pory roku: wiosny.
            • Zaangażowanie dzieci.
            • Estetyka wykonania pracy.
            • Dobór i wykorzystanie materiałów.
            • Pomysłowość.
            • Oryginalność.
            • Kolorystyka.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

• Teatrzyk objazdowy "Eliza w krainie zimy"

• 19.02 przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu "Eliza w krainie zimy". Spektakl opowiadał o wielkiej sile miłości i przyjaźni, dzięki którym można podarować innym szczęście i zarazić ich optymizmem, jak zrobiła tytułowa bohaterka Eliza.

• Spartakiada przedszkolaków

• W dniu 16.02 Tropiciele wzięli udział w zawodach sportowych, organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 5 im. J. Kusocińskiego w Chorzowie, zdobywając II miejsce.

• Zebrania śródroczne

• Zapraszamy rodziców na zebrania, które odbędą się w salach poszczególnych grup.

Żabki - 21.02, godz. 1630
            Krasnoludki - 20.02, godz. 1630
            Smerfy - 23.02, godz. 1630
            Biedronki - 20.02, godz. 1630
            Zuchy - 21.02, godz. 1630
            Tropiciele - 20.02, godz. 1630

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu w naszym przedszkolu obchodziliśmy 9 lutego. W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii „Sieciaki.pl.”, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został pogadanką na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci.

W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!!