•

Nasze przedszkole mieści się zabytkowym budynku dawnej szkoły podstawowej w dzielnicy Klimzowiec.  Budynek jest jednopiętrowy i bardzo przestronny.

Sale są duże, kolorowe, funkcjonalne oraz świetnie wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne dostosowane do każdej grupy wiekowej.

Dzieci mają do dyspozycji duży ogród przedszkolny z bogatą infrastrukturą, która umożliwia dzieciom kreatywną zabawę na świeżym powietrzu. Przedszkole dysponuje rówenież salą gimnastyczno-artystyczna, w której organizowane są zajęcia sportowe oraz wszelkiego rodzaju teatrzyki i przedstawienia.

Obecnie w przedszkolu funkcjonuje 6 oddziałów: Żabki, Krasnale, Smerfy, Biedronki, Zuchy i Tropiciele.

Dziećmi opiekuje się wyspecjalizowana kadra pedagogiczna, stale podnosząca swoje kwalifikacje i kompetencje. W jej skład wchodzi 11 wykwalifikowanych nauczycieli (w tym 1 nauczyciel dyplomowany, 3 mianowanych, 6 kontraktowych i 1 stażysta ) logopeda, psycholog, katechetki oraz rehabilitant.

Wychowankowie przedszkola biorą udział w róznorodnych konkursach i przeglądach. Na przedszkolnej scenie prezentowane są przedstawienia teatralne lub koncerty muzyczne. Swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne  prezentują także dzieci z okazji róznych uroczystości przedszkolnych.

Przedszkole współpracuje m. in. z Miejską Biblioteką – Filia nr 2, Szkołą Podstawową nr 2, Policją, Wojewódzką i Powiatową Inspekcją Sanitarną, Urzędem Pracy, Pogotowiem Opiekuńczym, Uniwersytetem Rozwoju.

W holu i  przedszkolnych szatniach zainstalowany jest monitoring.
          Organem prowadzącym jest Urząd Miasta Chorzów, nadzór pedagogiczny sprawuje Śląskie Kuratorium Oświaty.

Przedszkole czynne jest w godzinach 6.30 -16.30