• Wiosna w grupie Biedronek

• Realizacja projektu "Co słonko widziało" w grupie Biedronek, Moduł IV "Wiosenne porządki" oraz "Przyjście wiosny". Biedronki wyszły na spacer w poszukiwaniu Pani Wiosny, założyły Wiosenny Ogródek i prowadzą obserwacje przyrodnicze.

• Ogłoszenie!

• DRODZY RODZICE

INFORMUJEMY, ŻE NASZE PRZEDSZKOLE BĘDZIE PEŁNIŁO DYŻUR WAKACYJNY W SIERPNIU

KRYTERIA NABORU NA DYŻUR WAKACYJNY ZOSTANĄ PODANE 03.04.2023 ROKU, WSZELKIE FORMALNOŚCI ZAŁATWIAMY U DYREKTORA MACIERZYSTEGO PRZEDSZKOLA

ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W TERMINIE OD 10.04.2023 DO 28.04.2023

W PRZEDSZKOLU

Zarządzenie Nr OR.252.2022 Prezydenta Miasta Chorzów z dnia 28 grudnia 2022 roku w sprawie ustalenia terminów przerw w pracy w przedszkolach prowadzonych przez Miasto Chorzów i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

• Zebrania środroczne

• Zapraszamy rodziców na zebrania grupowe, które odbędą się:
            Tygryski - 9.03, godz. 1630
            Żabki - 6.03, godz. 1630
            Krasnoludki - 13.03, godz. 1630
            Smerfy - 7.03, godz. 1630
            Biedronki - 16.03, godz. 1630
            Zuchy - 13.03, godz. 1630
            Tropiciele - 15.03, godz. 1630

• Spotkania z książką

• Najmłodsze grupy, Tygryski i Żabki, systematycznie spotykają się z Panią z pobliskiej biblioteki w celu posłuchania bajek wywodzących się z klasycznej literatury dla dzieci. W ciągu trzech spotkań dzieci zajęły się bajką "Pani Zima", "Złota rybka", "Wilk i siedem koźlątek". Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały bajek, oglądały ilustracje i rozmawiały na temat ich treści. Na sam koniec wykonywały prace plastyczne.

• Zajęcia otwarte w Szkole Podstawowej nr 5

• Zuchy odwiedziły pobliską Szkołę Podstawową. Podczas zajęć sportowych mieli okazję zobaczyć, jak wygląda sala gimnastyczna oraz zajęcia WF-u. Przesympatyczni nauczyciele dostarczyli im wielu pozytywnych wrażeń.

• Bal przebierańców

• Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci były przebrane za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać motylki, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków... Nie sposób zliczyć i wymienić ich wszystkich!

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca i zabaw przy muzyce.

• Zajęcia otwarte w Szkole Podstawowej nr 5

• Tropiciele odwiedzili pobliską Szkołę Podstawową. Podczas zajęć sportowych mieli okazję zobaczyć, jak wygląda sala gimnastyczna oraz zajęcia WF-u. Przesympatyczni nauczyciele dostarczyli im wielu pozytywnych wrażeń.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu to akcja przeprowadzana w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego.

• Życzenia Świąteczno - Noworoczne

• Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą wyjątkowym czasem, spędzonym w rodzinnym gronie.
            Niech niosą ze sobą wiele radości, spokoju i szczęścia oraz wytchnienia od codzinnych obowiązków.
            Niechaj Nowy Rok przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.

Życzenia przesyła całe Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Przedszkola

• Wigilijny obiad

• Świąteczny nastrój na dobre zagościł w chorzowskim przedszkolu. W czwartek 22 grudnia we wszystkich grupach odbyły się spotkania wigilijne.

Przygotowania do nich rozpoczęły się już wcześniej od poznawania tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych, wspólnego ubierania choinki, wykonywania dekoracji i ozdób. W dzień Wigilii w przedszkolnych salach zapanowała ciepła, rodzinna atmosfera. Opłatek, życzenia i wspólne kolędowanie wpłynęły na uroczysty, świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności.

• Zmiana stawek

• Na podstawie Uchwały Nr LIV/878/2022 Rady Miasta Chorzów z dnia 29 września 2022 roku, w sprawie ustalenia opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w
            przedszkolach prowadzonych przez miasto Chorzów, informuje, że opłata za korzystanie w wychowania przedszkolnego, w czasie przekraczającym wymiar zajęć realizacji podstawy programowej , czyli poza godzinami : 8.00 – 13.00 , będzie wynosić od dnia 1 listopada :1,14zł za jedną godzinę.

Jednocześnie informujemy, że od 1.01.2023 zmieni się stawka za wyżywienie :

śniadanie – 3,50 zł.
            obiad – 5,00 zł.
            podwieczorek – 2,50 zł.

• Wizyta świętego Mikołaja

• "Ruszają sanie,
            mkną ponad drzewa,
            święty Mikołaj
            wesoło śpiewa.
            A z sań ku ziemi,
            w szalonym biegu,
            prezenty lecą,
            jak płatki śniegu."

Dnia 6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - święty Mikołaj. Pomimo braku śniegu  przybył do przedszkola. Dzieci cierpliwie czekały na jego wizytę. Każda z grup przygotowała krótki wystep artystyczny - wiersze, piosenkę lub taniec. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.

Cieszymy się, że Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku!