Kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu. W przedszkolu podjęliśmy inicjatywę edukacyjną, której celem było uwrażliwienie na problem przemocy wobec dzieci, zwiększenie wiedzy o problemie, umiejętności unikania zagrożeń, szukania pomocy, czy reagowania na przemoc. Dzieci podczas zajęć odróżniały dobre zachowania od krzywdzących, dowiedziały się, czym jest przemoc, wysłuchały historyjek terapeutycznych związanych z emocjami, następnie opowiadały, jakie zachowanie wobec dzieci jest przedstawione na ilustracjach. Przedszkolaki wykazały się empatią, zrozumieniem i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach ze specjalistami.
Finał kampanii przypada 19 listopada, w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci o 1700 rozświetliliśmy nasze przedszkole na czerwono!
